БПЛА як послуга

11.03.20201min1245
aerial-photography-1280x675.jpg

Сьогодні ми живемо в світі, де на перший план виходить надання послуг. Багато компаній починають впроваджувати напрямок сервісу, так як потреба в покупці готового рішення набагато вище, ніж освоювати продукт самостійно.

Технології не стоять на місці і практично в кожній сфері вже можна знайти поняття «as a Service». Безпілотники (дрони) вже теж активно використовуються в даному напрямку і ринок з надання послуг за допомогою дронів стрімко зростає.

БПЛА як послуга.

На ринку вже є величезна кількість пропозицій з надання сервісу, які можуть використовуватися в різних сферах. Але сам процес залишається досить трудомістким. На сьогоднішній день лише невелика кількість країн ввели правила використання бесполотніков в комерційних цілях. Це пов’язано з тим, що написання даних правил займає досить велику кількість часу і зачіпає різні сфери діяльності, починаючи від прописання заходів безпеки і визначення районів для здійснення польотів, закінчуючи відкриттям повітряного простору.

Так само однією з фаз є транспортування техніки в конкретну країну, що тягне за собою оформлення документів на вивезення, отримання дозволів на місці. Крім транспортування, для виконання польотів необхідно мінімум 2 людини. Для операторів БПЛА в деяких країнах обов’язковим є отримання сертифікації пілота, що так само може ускладнити виконання замовлення в передбачені терміни.

Але ситуація не настільки безвихідна як може здатися на перший погляд. Компанії які замовляють даний сервіс найчастіше вже є представниками послуг в даному напрямку і вже мають всі необхідні документи для польотів. Так вони беруть в оренду техніку і команду для виконання замовлення за конкретним запитом. Замовниками послуг так само можуть бути державні компанії, які безпосередньо дають всі необхідні дозволи.

З швидким зростанням попиту, законодавчі бази будуть більш активно впроваджувати необхідні заходи, так як вже зрозуміло що в найближчому майбутньому такі послуги будуть все більш затребувані і альтернативи, як в технічному, так і в економічному плані практично не буде.

Сфери застсування.

Вже зараз можна знайти понад 2 десятки сфер, де дані послуги користуються попитом.

Ось деякі з них:

– Сільське господарство

– Будівництво та нерухомість

– Моніторинг трубопроводів

– Інспекція ліній електропередач

– Створення ортофотопланів та карт місцевості

– Контроль дорожнього руху

Це тільки частина завдань, які можуть виконувати безпілотники, несучи корисне навантаження відповідного призначення. Для кожного напряму вже можна зробити готове рішення «під ключ», яке буде включати підготовчі етапи, виконання завдання і обробку даних. В результаті клієнт отримує готову інформацію для аналізу і прийняття рішень.

Вже на сьогоднішній день, використання дронів для сервісу є найбільш економічно вигідним, ніж використання пілотованої техніки або наземних робіт.

Приклади.

Компанія СКАЕТОН вже провела кілька польотів з метою обстеження територій. Однією з таких завдань було обстеження території після НП на складі з боєприпасами. В даному кейсі була задача оцінити масштаби події і передати дані для прийняття необхідних заходів.

Так само ми робили обльоти територій з пошуку пожеж в лісовій місцевості і проведення тестових зйомок для побудови карт в майбутньому.

Висновок.

З урахуванням тенденцій ринку і збільшенням попиту на послуги за допомогою дронів, в найближчому майбутньому все більше сфер використовуватимуть дані технології для оптимізації роботи. Так само держави почнуть активно вводити правила по використанню безпілотників в комерційних цілях, що дасть новий поштовх у розвитку ринку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × five =