Безпілотник АCS-3, робот «Скорпіон», легкий багатоцільовий вертоліт – учасники Ліги оборонних підприємств презентували перспективні розробки

14.05.20212min429
foto_8.jpg

На території виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» ГС «Ліга оборонних підприємств України» провела презентацію своєї оборонної продукції для Київської асоціації військових аташе (КАВА), представників силових структур України та ЗМІ.

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тарас Коваленко зазначив, що уряд приділяє велику увагу розвитку державного і приватного співробітництва у військовій сфері. За його словами, приватні оборонні компанії на сьогоднішній день відіграють важливу роль у зміцненні  обороноздатності країни, адже питання державного оборонного замовлення вони закривають більш ніж на половину.

Зі свого боку генеральний директор Ліги оборонних підприємств Олег Брюшковський повідомив, що спілка вже налічує сімдесят приватних компаній. Також він нагадав, що зустрічі представників організації з КАВА відбуваються щороку, починаючи з 2017-го. Утім, торік на заваді презентації стала пандемія коронавірусу.

Які компанії та що презентували

Слід відзначити, що в цьогорічному заході участь взяли понад двадцять приватних компаній, які входять до Ліги оборонних підприємств України.

Зокрема, НВП «Атлон Авіа» традиційно показав добре відомий безпілотний авіаційний комплекс А1-СМ «Фурія» та засіб високоточного ураження цілей БпАК ST-35 «Грім».

Варто нагадати, що з 2014 року вироблено понад 100 «Фурій» у різних модифікаціях для потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України. У 2019–2020 роках БпАК пройшов повний цикл державних випробувань і був прийнятий на озброєння ЗСУ.

НВО «Практика» представила броньовану машину «Козак-5», бронетранспортери «Отаман» і модернізовану версію БТР-60 «Хорунжий». Відвідувачі могли спостерігати техніку не лише на стендах, а й у русі.

Своєю чергою представники ПАТ «АВ-ФАРМА» демонстрували вітчизняні зразки тактичної медицини: джгути-турнікети, перев’язувальні пакети типу бандаж, кровоспинні та компресійні бинти, шини, військові аптечки та ранці медиків. Начальник відділу експорту Христина Тер-Аракельянц розповіла, що всі аптечки та їхній вміст виробляють виключно в Україні за стандартами НАТО. Крім того, їх вже не один рік активно використовують наші військові на сході.

Високий інтерес серед відвідувачів презентації викликав безпілотний роботизований модуль «Скорпіон» від компанії Temerland military solutions, який є мобільним багатофункціональним засобом вогневої підтримки і розвідки рівня рота — батальйон для охорони периметра і кордонів.

Українська авіакомпанія «Вектор» виступила з макетним варіантом легкого багатоцільового вертольота ВМ-4 «Джміль», про який на АрміяInform неодноразово писали. З матеріалами можна ознайомитися тут.

Наразі тривають пошуки інвесторів, які б вклали кошти в повнорозмірний стенд вертольота та допомогли б запустити серійне виробництво техніки.

Також доволі цікавим виявилося комплексне рішення з облаштування військового намету ТОВ «Сівертекс» системами життєзабезпечення від ТОВ «Термо Проджектс Україна». Зокрема, представлено розроблений в Україні мобільний кондиціонер для наметів та тимчасових споруд Борей Тент, який використовують для кондиціювання, опалення та вентиляції повітря.

Презентували і систему генерації постійного струму Genverter серії W-GV, який поєднав у собі невеликі розміри і вагу, якщо порівнювати з традиційними дизельними генераторами.

Окремо слід відзначити безпілотний авіаційний комплекс Raybird-3 від компанії Skyeton. Дехто з військовослужбовців його військову версію знає під назвою АCS-3 і використовував чи використовує нині на сході України. Комерційний директор компанії Роман Княженко розповів, що цей безпілотник є повністю українською розробкою, а 80% комплектовання виробляють у столиці.

Загалом цивільний експортний варіант Raybird-3 і військовий АCS-3 є фактично однаковими, за винятком систем захисту, зв’язку, деякою іншою начинкою тощо. Сьогодні такі безпілотники проходять підконтрольну експлуатацію в деяких підрозділах ЗСУ. Родзинкою АCS-3 є те, що він може перебувати в повітрі від 24 до 30 годин.

Детальніше про інші перспективні розробки від вітчизняних оборонних підприємств читайте незабаром на АрміяInform.
Оригінальна стаття – https://armyinform.com.ua/2021/05/bezpilotnyk-acs-3-robot-skorpion-legkyj-bagatoczilovyj-vertolit-uchasnyky-ligy-oboronnyh-pidpryyemstv-prezentuvaly-perspektyvni-rozrobky/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven + nine =