УКРАЇНА ТА САУДІВСЬКА АРАВІЯ ДОМОВИЛИСЬ ПРО РОЗШИРЕННЯ ОБОРОННОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

07.02.20201min1355
200206_ksa-3.jpg

Україна та Королівство Саудівська Аравія розширять міжнародне співробітництво у оборонній сфері. Відповідна угода була досягнута під час робочих зустрічей офіційної делегації Міністерства оборони Саудівської Аравії, що перебувала в Україні з робочим візитом,  та офісу військового аташе з представниками Міністерства оборони України та ДК “Укроборонпром”.

Угоду про розширення співробітництва 5 лютого 2020 року підписали голова делегації – помічник міністра оборони Саудівської Аравії Мохаммед бін Абдулла Аль-Аіш та Міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Також у рамках візиту, на території ДП “Антонов”, відбувся показ серійних та перспективних зразків озброєння, який був організований спецекспортерами “Укроборонпрому” – ДП СЗТФ “Прогрес” та ДП ДГЗП “СпецТехноЕкспорт”.

Делегації Міністерства оборони Саудівської Аравії були продемонстровані останні розробки в сфері безпілотних літальних апаратів та засобів боротьби з ними, радіолокаційні системи та системи РЕБ, транспортні літаки “Антонова”, бронеавтомобілі, стрілецьке озброєння, а також розробки ДККБ “Луч”, зокрема, ракетний комплекс РК-360МЦ “Нептун”, “Вільха”, високоточні ракети РК-10, ПТРК “Стугна” та “Корсар”.

Зазначимо, що Саудівська Аравія є вагомим оборонним партнером України та активно закуповує українське озброєння. В першу чергу – вітчизняні протитанкові комплекси від ДККБ “Луч”. Станом на 2020 рік відомо про постачання декількох сотень “Стугн” та “Корсарів” та понад 1000 ракет до них, на загальну суму понад 165 млн дол.

Водночас, з огляду на підвищений інтерес делегації Саудівської Аравії до ракетних комплексів “Нептун” та “Вільха” від ДККБ “Луч”, безпілотника Raybird-3 від Skyeton, радарів сімейства 80K6 від “Іскри” та комплексів радіоелектронної боротьби, можливе подальше значне розширення військово-технічної співпраці між країнами.

Оригінальний текст – https://defence-ua.com/index.php/home-page/9478-ukrayina-ta-saudivska-araviya-domovylys-pro-rozshyrennya-oboronnoho-spivrobitnytstva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *