Зроблено в Україні: На що здатний унікальний український БПЛА АCS-3 від Skyeton

20.07.20202min705
11133615_20_large.jpg

У БПЛА АCS-3 поєднались рекордні можливості та гнучкість застосування.
АCS-3 – розвідувальний безпілотник від української приватної компанії Skyeton, який, після успішного завершення державних випробувань у 2019 році, постачається до Повітряних Сил ЗСУ. І несе службу у тій же військовій частині, на озброєнні якої знаходяться відомі ударні Bayraktar TB2, передають Патріоти України з посиланням на Defense Express.

Головною особливістю безпілотника стала його рекордна можливість знаходитись у польоті понад 24 години. Восени 2019 року Skyeton поставив рекорд України по тривалості польоту на цивільній версії АCS-3 – Raybird-3.

У ході цього польоту БПЛА вагою у 21 кг знаходився у повітрі 24 години 31 хвилину, за який він подолав маршрут понад 2000 км. Додамо, що максимальна висота польоту становить до 3 км, крейсерська швидкість становить 120 км/год, а максимальна – 160 км/год. Дальність у режимі прямого керування складає до 240 км, але АCS-3 може виконувати польоти й в автоматичному режимі по заздалегідь запланованому маршруту.

Такий високий час перебування АCS-3 у повітрі дозволяє проводити постійний моніторинг цілих районів, включно зі значною площею морських акваторії, прикордонних смуг чи територій противника.

Для спостереження БПЛА може використовувати різне корисне навантаження, яке розміщується у спеціальному універсальному відсіку. Враховуючи вантажопідойомність дрону у 5 кг, це дозволяє використовувати навіть потужні стабілізовані тепловізійно-оптичні станції.

Для запуску АCS-3 використовується катапульта, що дозволяє запускати його навіть з непідготовлених майданчиків. А посадка здійснюється на парашуті, а для збереження чутливої апаратури використовують надувні подушки безпеки.

Загалом, АCS-3 став результатом вдалого поєднання рішень Skyeton, яка зробила ставки на максимальну ефективність планеру, надійність та високі експлуатаційні характеристики БПЛА.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − 14 =