Назад

Сенсор для ранньої детекціі пожеж на базі БпАК "Raybird-3"

12.02.2020

2019 рік став переломним для всього людства у зв’язку з висновками, яких дійшли світові організації: наша планета стоїть на порозі екологічної катастрофи. 

Природні катаклізми стали дуже частим явищем: лісові пожежі з’являються в тих регіонах, де раніше вони були непрогнозовані (Аляска, Північ Канади), землетруси і виверження вулканів збільшуються в сейсмічно активних регіонах після довгих років затишшя. Всі ці процеси є наслідком глобального потепління та зміною кліматичних умов. Ситуація критична, але є ще час щоб її покращити та зробити внесок для спасіння планети. 

Ми вважаємо, що соціальна відповідальність на сьогодні є важливою частиною життя кожної компанії. Створюючи БпАК «Raybird-3», ми робимо внесок у розвиток новітніх технологій. Саме тому, з метою збереження планети, спеціалістами СКАЕТОН було розпочато розробку нового сенсора, за допомогою якого своєчасне виявлення лісових пожеж стане можливим. 

За 2018-2019 рік на планеті вигоріло приблизно 50 мільйонів га лісів (не включаючи дані пожеж в Австралії). Загрозою є не тільки зменшення кількості деревини та ресурсів для нормального функціонування життя, але й зникнення цілих видів популяцій тварин, що веде за собою зміну всієї екосистеми на Землі. 

Особливість сенсора полягає в можливості виявляти загоряння полум’я  на ранніх стадіях, що дасть змогу запобігти подальшому розповсюдженню вогню на великі території. Сенсор може охоплювати достатньо великі площі, у разі визначення температури, що відповідає попередньо заданим критеріям, подавати сигнал до наземної станції управління, що відображається у вигляді точки з координатами на карті в місці займання. 

Використання БпАК «Raybird-3» з новим сенсором надасть ряд можливостей, а саме: значне скорочення часу на обстеження великих територій в періоди пожежної небезпеки;  забезпечить тривалу  пожежну розвідку без ризику виникнення загрози життю персоналу; можливість локалізації джерел загоряння; своєчасне інформування служб швидкого реагування про місця займання та їх розподіл по зонам горіння для ефективного пожежогасіння.  

Враховуючи характеристики комплексу та сенсора за одну годину буде можливо обстежити 1000 км території. 

На сьогоднішній день розробка сенсора з детекції лісових пожеж знаходиться на етапі завершення. Найближчим часом ми проведемо випробування в реальних умовах. 

Команда СКАЕТОН впевнена, що нове рішення на базі БпАК «Raybird-3»  у поєднанні з сенсором з детекції пожеж, може стати ефективним рішенням в боротьбі з екологічними катастрофами.