БПЛА для завдань з картографування та обстеження територій

15.11.20191min1136

Коли на ринку з’явилися БПЛА та дрони, першими, хто почав їх використовувати, були сільськогосподарський сектор та будівництво.

Це не дивно, враховуючи той факт, що ці сектори використовують великі території для своєї діяльності.

БПЛА, які оснащені спеціальними відео- та фотокамерами, можуть швидко збирати необхідну інформацію, робити фото-, відеозйомку території та робити обльоти для аналізу ґрунту та захисту місцевості.

Для більшості компаній та організацій, пов’язаних з аграрним сектором, будівництвом, захистом територій, основними критеріями вибору безпілотника є дальність та тривалість польоту. Оскільки часто компанії та великі виробники мають обширні території та різні типи місцевості, потрібно не раз робити обліт і збирати інформацію з різними параметрами.

Окрім картографування та збору інформації, БПЛА можуть виконувати завдання щодо захисту територій від браконьєрів та зловмисників. Найчастіше незаконний в’їзд на територію відбувається вночі, поза робочим часом, і таким чином дії зловмисників залишаються непоміченими. Використовуючи інфрачервоні камери, безпілотники дозволяють стежити за територією більше 8 годин у темний час доби та виявляти рухи на об’єкті, при цьому швидко передаючи інформацію до пункту управління.

Картографування з безпілотників проводиться за допомогою методики під назвою фотограмметрія. Фотограмметрія – це наука про вимірювання об’єктів з фотографій. Результатом цього є, як правило, карта або 3D-модель об’єкта чи сцени реального світу. Багато карт, якими ми користуємось сьогодні, створені за допомогою фотограмметрії та зображень, знятих з літальних апаратів.

Картографування з допомою безпілотників дуже подібне до цього, головна відмінність полягає в низькій висоті, на якій може пролетіти БПЛА, тому зображення виходять більш високої якості.

Сфери застосування:

– Землевпорядні роботи

Цифрове сільське господарство – ще один ринок, на якому безпілотні технології сьогодні все більше застосовуються. Компанії, що спеціалізуються на програмі картографування, розробляють рішення з використанням зображень з дронів та безпілотників, та технік фотограмметрії, які допомагають фермерам керувати та контролювати свої врожаї. Наприклад, своєчасні карти з безпілотника з високою роздільною здатністю допомагають фермерам виявити проблеми врожаю, тоді як карти індексу рослинності допомагають зрозуміти стрес рослин.

– Видобуток та агрегати

Протягом багатьох років компаніям, які складали карти та проводили геодезичні роботи, доводилося покладатися на аеро фотографію, для побудови карти відкритих копалень. Але аеро фотографія виявилася дорогою, оскільки проекти картографічного польоту, як правило, охоплюють великі площі, щоб бути вигідними. Дрони виявились чудовою альтернативою для дрібномасштабних районів, таких як кар’єри. На додаток до цього вони здатні скласти карту небезпечних і недоступних для людини областей.

– Управління з надзвичайних ситуацій

У разі катастроф важлива швидка та точна інформація для ефективного реагування на надзвичайні ситуації, особливо коли катастрофа охоплює велику територію. Використовуючи фотограмметрію безпілотників, чиновники можуть визначити найбільш пошкоджені ділянки катастрофи (наприклад, повінь чи ураган). За допомогою цих даних вони можуть ефективно розподіляти свої ресурси для своєчасного реагування.

– Будівництво

Будівельними майданчиками можна керувати та вдосконалювати, використовуючи дрони. Безпека завжди є великою проблемою на цих ділянках: гарна новина полягає в тому, що використання дронів замість будівельних робітників для проведення вимірювань або інших заходів може допомогти уникнути жертв.

– Інфраструктура та управління майном

Проведення роботи з картографуванням з використанням дронів може заощадити час і гроші для компанії, оскільки дані отримуються за короткий час, а обробка також займає менше часу, на відміну від стандартних методів відображення.

БПЛА Raybird-3 може знаходитися в повітрі понад 24 години та долати понад 2000 км, що дозволяє охоплювати протяжні території та збирати дані з високою точністю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eight − one =