Використання БПЛА в пошуково-рятувальних операціях та надзвичайних ситуаціях

29.11.20191min1428
fire-2704064_1280-1280x853.jpg

БПЛА використовуються для виконання пошуково-рятувальних операцій підрозділами надзвичайних ситуацій, наприклад, поліцією, пожежними або іншими рятувальними командами, для пошуку зниклих людей які потребують допомоги, на протяжних та віддалених територіях.

Безпілоті літаючі апарати (БПЛА) можуть передавати дані в режимі реального часі та іншу інформацію про стан надзвичайних ситуацій. Також вони можуть допомогти знайти людину, яка загубилася в лісі чи горах.

Під час надзвичайної ситуації, пошуково-рятувальним командам необхідно отримувати точну інформацію про ситуацію на території для швидкого реагування та для того, щоб заощадити час для прийняття правильних рішень. БПЛА можуть швидко надавати детальну інформацію через відео або зображення, зменшуючи витрати та ризики пошуково-рятувальних операцій.

Безпілотник може не тільки надавати детальні кадри та дані з повітря, але також може допомогти екіпажам зменшити витрати, сформувати команди відповідно до наданої інформації та зберегти безпеку працівників, зрештою, прискорити хід операції на місці, де важлива кожна секунда.

Давайте подивимось на одну з найдорожчих пошуково-рятувальних операцій за останні роки, рейс №370 авіакомпанії Malaysia Airlines.

Зникнення рейсу №370 авіакомпанії Malaysia Airlines, мабуть, найбільш відома пошуково-рятувальна операція за останні роки. Одночасно і найдорожча. Під час проведення пошукових операцій, попередньо було оглянуто 118 000 квадратних миль біля південно-західного узбережжя Австралії.

Після першого тижня звуженого діапазону пошуку судна, область значно розширили. До 28 квітня, майже через два місяці після зникнення літака рейсу №370, 19 кораблів та 345 літаків провели поверхневий пошук, який охопив приблизно 1,8 мільйони квадратних миль від Індійського океану.

Тепер поговоримо про 345 літаків, які використовувались під час пошуково-рятувальної операції. Дуже важливо, щоб літаки трималися на невеликій висоті, тому що хмари не покриватимуть землю чи водну поверхню, а для літака це означає серйозні втрати в часі і в відстані, та збільшення споживання палива.

Далекомагістральні БПЛА, такі як Raybird-3, були розроблені для польоту на висоті до 3000 метрів. Він може пролетіти близько 2500 кілометрів, цей результат набагато кращий, ніж для вертольотів і дуже сумісний з надлегкою, легкою та середньою авіацією.

Далі – пальне. Під час польоту на невеликій висоті літак використовуватиме навіть більше палива, ніж при звичайному польоті, що теж недешево. На низькій висоті вартість пального для години польоту літака буде становити $300-400, тоді як БПЛА Raybird-3 – $1-2 за годину. Різниця величезна! 1000 годин польоту Raybird-3 обійдуться приблизно в 3 години польоту пошуково-рятувального літака. А тепер уявіть, що 345 літальних апаратів використовувались під час, і мова йде лише про пальне.

Наступний важливий момент – 345 літаків повинні мати місце для зльоту та посадки. Навіть якщо всі 345 літаків зроблять 2 польоти, для цього необхідно багато аеропортів, де 345 транспортних засобів буде легко прийняти та обслужити. Але ви ніколи не знаєте, де трапиться надзвичайна ситуація, і зазвичай це буде далеко від великого аєропорту. БПЛА можна доставити в будь-яке місце для зльоту, це може бути поле, дах, вантажний автомобіль, тощо

Ми описали вузьку частину ситуації. Ми не говоримо наразі про технічне обслуговування транспортного засобу, час підготовки та ускладнення всього процесу разом.

Однак БПЛА може бути лише ще одним інструментом збору інформації для кращої оцінки небезпечних ситуацій та рятування життів. Завдяки швидкому розвитку технологій, потенціал для безпілотників у секторі реагування на надзвичайні ситуації лише збирається досягти нових висот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *