Назад

Ракета не влучить і РЕБ не страшний: у "Скаетон" розповіли про переваги безпілотника ACS-3M

15.10.2021

Здатність ефективно виконувати задачі в умовах роботи ворожих засобів РЕБ – найперша та найважливіша вимога до сучасних безпілотних літальних апаратів

Безпілотник ACS-3M від компанії “Скаетон” здатен ефективно виконувати бойові задачі в умовах дії ворожих засобів радіоелектронної боротьби. Про це Defense Express розповів комерційний директор ТОВ “Авіаційна виробнича компанія “Скаетон” Роман Княженко.

“Ми потурбувалися про те, щоб ворогу було якнайважче будь-яким чином зашкодити роботі нашого БПЛА. Наприклад, в умовах роботи РЕБ противника наш БПЛА однаково буде продовжувати виконувати свою місію, але орієнтуватися у такому випадку він буде не на сигнал GPS, а на внутрішню цифрову карту, завантажену на борт літака, а також на інерціальну високоточну систему”, – зазначає Княженко.За словами комерційного директора “Скаетон”, у безпілотник також буде інтегрована нова функція, завдяки якій БПЛА зможе орієнтуватися і за допомогою прогнозу погоди, причому ці дані безпілотник зможе брати з будь-яких джерел.

Водночас Княженко зазначає, що у компанії також врахували і ті ситуації, коли ворог глушить безпосередньо канали зв’язку – для цього у БПЛА реалізовані шумоподібні широкосмугові системи телеметрії та управління комплексом, тому противнику буде важко визначити, на якій частоті працює ACS-3M. У тому випадку, якщо ворогу вдалося це зробити, безпілотник може “перестрибнути” на іншу частоту та продовжити політ.

“Я не виключаю, що противник може й повністю перекрити канал зв’язку. Але для ACS-3M у такому випадку фактично нічого не зміниться – він буде продовжувати виконувати місію, маршрут якої був записаний ще під час старту безпілотника. Просто якщо раніше у БПЛА був зв’язок з оператором, то тепер він летітиме на автопілоті”, – пояснює Княженко.

Разом з тим, Княженко стверджує, що ACS-3M також може виконувати задачі і в умовах роботи ворожих ПЗРК та інших систем: “ПЗРК просто в нас не влучать. Ми їздили на різні навчання в Україні й в нас цілилися всім, що є в Збройних Силах. Так от, наш ACS-3M гарантовано може побачити та захопити у ціль тільки ЗРК “Бук”, але він це робить на тій дистанції, коли ми вже його бачимо. А такі системи, як С-300, нас знайти не зможуть навіть в ручному режимі”.

Нагадаємо, розвідувальний безпілотний літальний апарат ACS-3M від української приватної компанії “Скаетон” постачається до Повітряних Сил ЗСУ та несе службу у тих підрозділах, що й ударний Bayraktar TB2. Водночас цивільна версія цього БПЛА – Raybird-3 – встановила рекорд України за тривалістю безперервного перебування у повітрі.

Оригінальний текст статті за посиланням – https://defence-ua.com/news/raketa_ne_vluchit_i_reb_ne_strashnij_u_skaeton_rozpovili_pro_perevagi_bezpilotnika_acs_3m-5019.html