Назад

Безпілотний комплекс Raybird-3 компанії "СКАЕТОН" встановив національний рекорд

10.09.2019

Є новий рекорд України! 6 вересня представники Національного Реєстру Рекордів України внесли до своїх офіціальних документів нове вітчизняне досягнення, яке продемонстрував безпілотний літак комплексу Raybird-3 Авіаційної виробничої компанії «Скаетон». Безпілотник здійснював політ на максимальну тривалість безперервного перебування  у повітрі.  Результат був переконливим.

У ході польоту безпілотник вагою у 21 кг знаходився  у повітрі 24 години 31 хвилину.  За цей час загальна довжина маршруту становила понад 2000 км. Приземлення пройшло 6 вересня о 10 годині – у штатному режимі, по-парашутному. Запас палива у баку безпілотного літака після приземлення був достатнім для того, аби знаходитись у повітрі ще 1,5 години.

Причина дострокового приземлення була неочікуваною. У зоні аеродрому Бородянка, де проходив захід компанії «Скаетон» «Політ за рекордом», на вимогу керівника польотів несподівано був закритий повітряний простір. І до 10 години 6 вересня всі цивільні повітряні об’єкти, що знаходились на той час у у небі, мали терміново приземлитися. Ця вимога, звісно, була виконана.

Втім, ця обставина не вплинула на радісний настрій усієї команди української авіабудівної компанії “Скаетон”, що перебувала на випробуваннях. Адже таку тривалість польоту у таких габаритах конструкції БпЛА ще не підтверджував жодний не лише український, але й світовий виробник безпілотної техніки.

Найближчим часом буде продемонстрована модернізована  версія комплексу Raybird-3, який зможе перебувати у повітрі набагато довше у порівнянні з показником, що був зафіксований у Національному Реєстрі Рекордів України 6 вересня у категорії “повітряні рекорди».